Nieuws
SHARE Boekt groot succes

SHARE Boekt groot succes
Afgelopen woensdag vond de SHARE bijeenkomst plaats bij C-Bèta in Hoofddorp. Deze keer stond alles in het teken van Circular Plastics, omdat we vorig jaar de SHARE award hebben gewonnen.
Na de ontvangst werden we welkom geheten door moderator Margo Spek en wethouder Marja Ruigrok. Henk Kras was aanwezig om namens Circular Plastics een aantal vragen te beantwoorden. Op de vraag wat onze grootste kracht is, gaf Henk aan dat de kracht zit in samenwerken, zoals met onze partners in het Circular Plastics Alliance.

Dit werd gevolgd door interessante carrouselsessies met leden van het Circular Plastics Alliance:
Lamme Textile ManagementCEO Jan Lamme en COO Johan Cornelissen. Case: 100% plastic recycling voor KLM en Schiphol. Samen met Circular Plastics is een pilotproject opgezet met gerecyclede folie en wordt onderzoek gedaan naar nieuwe producten uit het 'non-woven' afval.

Flow Producten InternationaalErik van Vliet, Senior Project Manager & New Business. Praktijkvoorbeeld: Circulaire sportvelden. 100% gerecycled materiaal, gemaakt in Nederland. Samen met de Circular Plastics Alliance, Kras Recycling en Circulr. is een gesloten kringloop voor circulaire sportpionnen gecreëerd. Afgedankte pionnen en bidons worden teruggenomen en opgewerkt tot grondstof om nieuwe pionnen van te maken. Erik van Vliet sprak over het creëren van duurzame productieketens.

Koninklijke Paardekooper GroepJohn van Berkel, algemeen directeur Global Pack BV. Case: de Circularbag® en Recy® range. Een circulair voorbeeld is de Circularbag®, ontwikkeld door Circular Plastics en gedistribueerd door Paardekooper. Met deze afvalzak recyclen bloemenverwerkers plastic afval op een duurzame manier. Van het granulaat worden gerecyclede bloemenhoezen gemaakt. Deze Recy®-lijn is perfect voor sierteeltklanten die willen voldoen aan (toekomstige) wetgeving waarbij gerecycled materiaal een vereiste wordt.

Dan Rein Hintzen, namens de Circular Plastics Academy en Horizonteervertelde over de 3-stappenmethode om bedrijven op weg te helpen. Als voorbeeld gaf hij de recente case van afvalstroomreductie bij de Dutch Flower Group. Hij had ook een interactieve sessie met de ondernemers in de zaal. Waar liggen kansen? Wat kun je doen om al het verpakkingsafval van je bedrijf te hergebruiken?

De middag werd afgesloten met een receptie voor sociale netwerken. Na afloop gingen de gasten naar huis met een prachtig boeket rozen van Fresco bloemen (een lid van de Alliantie) in een gerecyclede hoes. We kijken terug op een geslaagde SHARE Meets!
Wil je meer weten over onze Circular Plastics Alliance?
Als je vragen hebt, een opmerking wilt plaatsen of meer wilt weten, neem dan contact met ons op.